Tu a tam může poskočit tónina. Když už to ale v interiéru začne skřípat, je potřeba jej citlivě přeladit. Disharmonie mě trkla intuitivně již během seznámení. Velký obytný prostor v podkroví rodinného domu v Malenovicích svíral docela běžný problém – překypoval funkcemi. Až to možná mamince Evě během vaření občas trošku zabublalo pod pokličkou.

Rozdělit prostorovou zátěž nebyla až taková svízel. Neobývaný prostor v přízemí domku byl donedávna využíván jako skladiště a dětské Lego staveniště. Krom řešení obývacího prostoru jsem právě zde měla vymyslet i dívčí komnatu pro Alču, nejstarší z trojice sourozenců. Stačil krátký pokec a pochopila jsem, že Alenčin pokojík nebude žádná “růžovka”.

Na paletě návrhů jsem mixovala především pastelové tóny modré a zelené, uklidněné šedou. Zemnícím prvkem pokoje je luxusní antistatický koberec Vorwerk, který je díky své úpravě vhodný také pro alergiky. Hravý přírodní element poroste na stěně bez dohledu zahradníka díky listové tapetě Grenada z produkce Eijjfinger. Jednoduchý látkový baldachýn narušuje pocit klasického “krabicového” bydlení a dodá útulnost. Jizvou v návrzích byly teplovodní stoupačky trčící v rohu na místě plánované postele. Pro potíž jsem našla elegantně praktické řešení – falešnou stěnu ze sádrokartonu. Dvě olivové niky s lampičkou jsou klíčem pro spokojené usínání bez namáhání. Protilehlá stěna je opakem relaxace. Studentský multitasking Alča zvládne s pomocí velkého pracovního stolu. Po učení se jen kousínek šoupne a rozbrnká své pianino.

Nahoře v podkroví je to jiná písnička. Společný prostor si notuje v přírodních materiálech a dekorech. Zvolená masivní dřevěná podlaha položila hřejivý základ pro zbytek zařízení. Světlá kuchyně Sykora je vkusná, praktická a prostor opticky nezahlcuje. Mamutí pomoc pro skladování i vaření je ukryta v kuchyňském ostrůvku, který přímo navazuje na rozkládací jídelní stůl.

Sledování televize už nebude na pořadník. Zapomenutá futonová pohovka má mnohem pohodlnější nástupkyni. Sedačka Phase s polštářky na míru bude díky získanému prostoru po přestěhovaném klavíru hýčkat celou rodinu. Smysluplnější využití má i jednoduchá televizní sestava s integrovanou pracovnou a úložnými skříňkami v korespondujícím dřevodekoru. Kousek přírody se zrcadlí také v detailech. Lístková tapeta Lifestyle, římské rolety na oknech i dřevěné vyřezávané hodiny dotváří další “vrchol” Beskyd, které má rodinka prakticky za rohem.

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED