Těžká kvanta nákupů, která členové domácnosti museli pravidelně vláčet do schodů. Do podkroví. Leckdo by na taškách za ty roky ruce nechal. Chmury rozprášila vidina nové moderní kuchyně s pohodovým obýváčkem. Dosluhující kuchyňskou linku nepojídal jen čas. Optickou tíseň navozovala také červená výmalba. Všechnu tu býčí energii jsem využila při úvahách a koncepci návrhu otevřeného propojeného prostoru.

Elegantní modernizace a obnovená funkčnost. Klíčová hesla, která mi odemkla cestu k velmi povedené realizaci projektu na frýdeckém kopečku. Bezesporu největším kladem rodinného podkrovního hnízdečka je nová nadčasová kuchyně na míru. V čistých liniích vyniknou kvalitní vestavné kuchyňské spotřebiče. Obvlášť užitečným pomocníkem pak bude High-Tech výsuvný odsavač par s jedinečným systémem downdraft, který vzhledem k instalaci vyžadoval 85cm hlubokou pracovní desku. Větší plocha na přípravu a “bezpachové” vaření budou ve spojeném prostoru vítanými bonusy.

Ono, místa v kuchyni celkově nebylo nazbyt. Hlavně tradiční dveře ze schodiště a špajzu pak musely při otevírání vyvolávat mrzutost. Rozhodla jsem se pro neotřelé řešení a využila zásuvné kartonové dveře skryté v předstěnovém pouzdře. Beton v interiérech nezklame. Hlavou mi bleskla idea na jeho multifunkční využití jako omyvatelnou stěrku za linkou, na stěnách i dveřích. Pro toho, kdo to se stěrkami umí, jsou kartonové dveře ideálním plátnem. Při pohledu na výsledek pak stěna s dveřmi splyne, nenudí a vytváří moderní nerozlučný celek.

Světlo. Tady strašil další temný bubák. Nejen v prostorách bez dostatku přírodního světla se mi již několikrát osvědčil světelný systém URail od Paulmann Lightning. Vsadila jsem na jistotu a stropní kolejnice s bodovými i závěsnými svítidly využila i tentokrát. Jako kometa! Celý prostor září a jako doplňkové svícení pro čtení v pohodlí původních modrých křesílek či pohovky poslouží nástěnné lampičky ze studia Rendl.

Koncept sezení v obývací části zoufale potřeboval obměnu. Než sledovat televizi naproti oknu… to raději zahodit ovladač. I tady pomohly neviditelné posuvné dveře, tentokrát oděné do dřevodekoru. Přesazení televize na komodu plus dvojčata sedaček Phase obrátily úroveň komfortu naruby. I při těch nejjasnějších letních dnech se může rodina po společném jídle uvelebit u telky, stáhnout chytré plissé roletky a na dálkovém ovladači zmáčknout knoflík pohody.

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED