Nejprve přešlapujete za dveřmi, umýt, pak sprintem ven a může další. Tlačenku před koupelnou v panelákovém bytě asi zažila většina z nás. Své o tom ví i fajn čtyřčlenná rodinka z Frýdku. Jejich byt na sídlišti disponoval ryzím prototypem koupelny z konce “devadesátek”. Zlatou éru obezděných plastových výlisků rohových van spláchly požadavky na komfort a praktičnost. Toužebné přání maminky dvou aktivních chlapců jsem si vyslechla už při úpravách dětského pokoje. Když o několik měsíců později dostal projekt na  rodinné “Spáčko” zelenou, byla jsem připravená.

Rodinka vyrazila na dovolenou, stavební práce tak od prvního dne musely odsýpat. Vybourat a rozebrat původní koupelnu zvládli řemeslníci firmy Flipcom snad rychleji než ten nejlehčí level Lego stavebnice. Většina rozvodů zůstala původních. Fuškou navíc byla instalace neviditelného závěsného WC setu a zapuštění odtokového žlabu do nové walk-in prostorné sprchy. Ta je díky výhodné situaci bytu v přízemí dokonale vyspádovaná, plně bezbariérová  a v rovině s dlažbou Rako Board.

Sprcha se skleněnou zástěnou, dekorační fólií a termostatickou baterií Ravak byla trefou do černého. Při vzpomínce plesám a věřím, že právě sprcha se otočením knoflíku stane pro každého člena rodiny tím NEJ místem v celém bytě. Bílý strukturovaný obklad Rako System je další koupelnovou perličkou. Velkoformátové kachle 30x90cm ze série Concept Plus na obvodových stěnách vynikají a vyzařují interiérovou zen jednotou.

Na první “seznamovačce” s prostorem jsem si přišla jako v ručníkovém bunkru. Byly zkrátka všude. I s tímto by si však moderní koupelna měla umět poradit. Zvýšením kapacity držáků a návrhem skříně s vestavným košem na prádlo, který je díky suchému zipu odjímatelný + pratelný, jsem maminku od denodenního sběru ručníků jako někde ve sportovní šatně ušetřila. Dvojumyvadlo Ravak, široké zrcadlo na míru a nekonveční koupelnové doplňky Nimco očistnou rodinnou oázu dotvářejí. Co schází? Snad už jen nějaká ta pěkná palma.

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED