Tělocvična, střižna, studovna, promítací sál nebo pařmenské doupě. Tohle všechno na mě vychrlil pokoj aktivního studenta Kryštofa při prvním setkání. Prostor suterénu rodinného domu v Muglinově bylo potřeba využít efektivněji. Zadání jasné jako facka. A tak jsem se do toho s vervou pustila – ještě předtím než se koníčci splaší jako někde na rodeu v Texasu.

Videohry jsou zakódované v DNA snad každého dospívajícího kluka. Kryštof se nevymyká. Jeho pokoj jsem proto chtěla vyšroubovat na nejvyšší možný level praktického využití. Na vylepšení jsme šli zgruntu. Podlaha koresponduje s vybraným dřevodekorem lamina, ze kterého v truhlářské dílně vznikl nábytek na míru. Palčivý nedostatek úložných prostor jsem vyřešila systémem skříněk s bílými dvířky.

Největší vychytávka v místnosti má tři metry. Jde o rohový pracovní stůl, který by poskytl dostatek prostoru i kroužku šachistů. Herní koutek s televizí je umístěn strategický naproti postele, která snese i celodenní pařmenský maraton. Kryštofovi na očích bude stíratelná tabule, kde si bude moci “zafixovat” své nápady. Další vizuální inspiraci bude mít všestranný student hned nad hlavou. Třeba jako fotogalerie poslouží originální závěsná provazová nástěnka. Když už Kryštof bude mít všeho po krk, pomůže oblíbený veslařský trenažér, který během chvilky rozloží do volného prostoru a po náročném dni upustí trochu páry.

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED