Spánek. Možná by mu slušelo přirovnání “drahokam zdraví”. Nejcennější bývá patrně v době, kdy vám ložnici osídluje batole, které o jeho důležitosti nemá ani šajnu. To se pak snadno ocitnete v situaci totální okupace prostoru jako manželé z Trojanovic u Frenštátu pod Radhoštěm. Naštěstí jsme měli plán. V návaznosti na projekt zatraktivnění pokojíčku a přesun malé Elišky “do svého” uzrál čas pro významné vylepšení ložnice rodičů.

Troška rozhlížení mě přivedla k identifikaci základních boláčků prostoru. S rozměrovými proporcemi bohužel nešlo hnout. Budoucí koncept a dispozice ložnice tak musela vycházet z původního stavu. Cesta k praktičtějšímu využití vedla přes vylepšenou organizovanost. Šatní skříně jsou moc užitečná monstra. Ve Frenštátě jsem se rozhodla původní skříň kapánek vytunit dekorační tapetou a ptáčky hnízdícími na bočnici, kde částečně zastanou funkci němého sluhy na odkládání a věšení věcí. 

Ne, už žádné zákopávání při cestě na terasu. Místo původní komody zaujala nástěnná policová sestava se šuplíky nepřekážejíc úklidu ani procházejícím. Stejnou taktiku jsem zvolila i při navrhování dalšího nábytku do ložnice. Postel s jednoduchými vznášejícími se nočními stolky se krom své pohodlnosti vyznačuje maximální praktičností. Vhod příjdou i výsuvné maxišuplíky a netradiční integrované peřináče pro dekorativní polštáře a ložní prádlo.

Atmosféru pokoje jsem postavila na několika elementech. Patrně největší dojem vyvolá obraz v obraze. Složitejší interpretace jednoduchého řešení stěny za postelí. Celou zeď lemuje rám z lamina v dřevodekoru navazující na konstrukci ložnicové sestavy. Před tradiční výmalbou dostala přednost vybraná tapeta  z prodejny Vavex, která svým vzorem ložnici v podhůří Beskyd vtiskne přírodní charakter. Světlo také hraje významný part. Dlouhé letní dny zatemní na míru upravené závěsy na kolejnicovém systému a světelný deficit pak nahradí led páskem podsvícený tapetový obraz za postelí. Obrozená ložnice bez dětí tak nyní svým majitelům nabídne vše potřebné pro tolik cenný spánek.

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED