Jsou jako kotva. Memoáry na pokojíček z dětství má v hlavě uvázán každý dospělák. Oblíbené hračky, proměny na hrdiny, stavění bunkrů, plnění domácích úkolů nebo čtení pohádek před usínáním. Vtísnit všechny tyhle aktivity mezi čtyři zdi nebývá zrovinka snadné. Rodiče dvou capartů z Trojanovic u Frenštátu pod Radhoštěm si zavolali o pomoc. Eliška s Máťou měli svou školku na dohled z okna přes ulici a možná ji donedávna navštěvovali raději než svůj provizorní pokojíček. Přetvořit jejich strohou domácí hernu v kompaktní celek pro pokračování a rozvoj jejich dětství do mě vlilo inspiraci i zodpovědnost.

Totální změna? Schůzka s investory  =  absolutní shoda. Původní prostor s několika kusy samostatného nábytku byl takové neucelené provizorium. Situace mi byla povědomá z předchozích projektů. Obrysy barevného dětského pokojíčku pro cílový počet tří dětí se mi tak v návrhy nového interiéru podařilo proměnit docela snadno. Programově vymodelovaný dětský nábytek se třemi postelemi a mraky úložných prostor na hračky, oblečení nebo knihy ale v obchodním domě nepořídíte. Výrobní výkresy nábytku jsem proto předala do ověřených rukou truhláře Lukáše Rašky. 

Výroba a montáž nábytku na míru trvala pár týdnů. Čas vyplnily přípravné práce. Zvuková izolace stěny od sousední řadovky,  lehčí úpravy elektřiny, malování nebo aplikace hravé puntíkové tapety. Nikde žádný kiks, jelo se rychle jako po kamikadze tobogánu. Jako každá správná pohádka i tohle výsledné dílko skončilo krásným happy endem.

Všeho dost. V unikátním řešení patrových dětských postelí je ukryto hned několik vychytávek, které ocení jak malí tak dospělí. Schodiště nabídne skříňkové garáže pro všechny Maťovy auťáky, do uzavíratelných skříněk se vyskládá dětské oblečení a pár tajných šuplíčků jistojistě najde také své využití. Dostatečný prostor pro deskovky, knihy a budoucí školní potřeby nabídne nástěnný systém skříněk a takřka dvoumetrový dětský pracovní stůl se zásuvkami. Tohle už opravdu není jen prostor na hraní, tohle je ten pokojík pro vytváření vzpomínek.

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED