Havířovské panorama. Osmé patro a z něj krásný výhled do přírody. Pastva pro oči, že by člověk leštil okna snad ob den. Jenže tím byl výčet kladů bytu paní Romany u konce. Klasický panelový “třípokoják” byl pro bydlení stále vyhovující, cílem majitelky ovšem bylo proměnit interiérový paskvil v moderní, praktický prostor bez ústupků pohodlí. Pro bytového designéra kopec motivace a zodpovědnosti zároveň.

Provedení bytového jádra bylo ryzím kutilským skvostem. Vodoinstalace koupelny byla řešena ukrytím trubek do schodu, který byl pomyslnou vstupní branou z chodby do kuchyně. Důmyslné? Neotřelé? Nic z toho, musela přijít radikální proměna. Změny dispozice bytu a bytového jádra proto orámovaly celý navržený projekt a docela zapřáhly mé mozkové závity.

Roky přání, plánů a střádání penízků investorky se stavební partě podařilo zúročit během pár zimních týdnů. Centrum bytu s korkovými obklady bylo odstrojeno a z gruntu nový půdorys bytu začal bleskurychle nabírat půvabnější obrysy.  Prosvětlená předsíň uvítá všechny příchozí, kteří si na dřevěné věšáčky odloží bundy, kabáty a další svršky.

Elegantní koupelna maximálně profituje z odstranění hrbatého průchodu do kuchyně. Pár desítek centimetrů k dobru prostor vystřelilo nad obzor standardu dnešních koupelen. Menší vychytávkou domácího lázeňství je napojení vany na sprchový kout, kterým odteče voda při vodním vanovém tsunami syna paní Romany. 

Koupelna je šlágrem pro relax. Titul top pomocníka v domácnosti však získá nová kuchyně. Bez konkurence. Kuchyňská linka oděná do bílého lesku zvládne vaření levou zadní a díky vestavné pračce “píchne” i se špinavým prádlem. Šikovné řešení kuchyně na míru od truhláře poskytuje ideální kombinaci ergonomie, úložného prostoru a pracovní plochy. Konečné uspořádání dovolilo i umístění kvalitního kávovaru, který voňavým šálkem pošle paní Romanu do sedačky upraveného obyvacího pokoje odpočívat a třeba jen tak spokojeně koukat z okna. 

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED