Desítky let poctivé služby se promítnou opravdu v každém interiéru. Zvýšit standard svého panelákového bytu se proto rozhodl manželský pár předdůchodového věku z Ostravy – Zábřeh.  Zbavit se malinké nevyhovující koupelny a přesluhující kuchyňské linky bylo pro manžele třikrát podtrženou prioritou. Během několika sezení jsme rovněž našli shodu v prohození obývacího pokoje s ložnicí. Tato změna mi umožnila v dispozici bytu najít větší prostor pro koupelnu a propojit nový obývák s kuchyní.

Na upravený půdorys bylo potřeba několik razítek. Projekt statika a “požehnání” změn v bytě od místního stavebního úřadu jsme obdrželi v souladu s harmonogramem prací. Ověřená stavební firma postavila bytové jádro z Ytong cihel, přičemž necelý metr relaxace v koupelně navíc byl získán zazděním původní chodby. Vyřezání panelu hydraulickou pilou pro nový vstup do kuchyně provedla rychle, odborně a bez stížností sousedů firma HR Systém. Po instalaci rozvodů elektřiny a vody jsem si oddychla – hrubé stavební práce byly za námi.

Obklady, baterie a další příslušenství včetně bidetu jsme vybírali v koupelnách Ptáček. Z velkoformátového obkladu Rako Air jsem byla nadšená. Obzvlášť stěna s držákem na ručníky v prostoru budí skoro umělecký dojem. Dlažbu imitující dřevo a světlé obkládačky po obvodu doplňuje hravá barevná listela. Novou praktickou funkci získaly původní teplovodní stoupačky. Navrtáním úzkých poliček a věšáčků nebude v období topné sezóny o nahřáté ručníky či župany nouze. Pro koupelnu i samostatnou toaletu jsme rozhodli využít systém posuvných dveří se zámkem. Klasické otevírání by prostor zbytečně dusilo.

Požadavek majitelů získat praktickou chodbu splnila sestava nábytku na míru. Tapeta z kolekce Charming Florals s jemným květinovým vzorem harmonicky doplňuje kombinaci použitých dekorů havana – vanilla. Stejné materiály se opakují také v moderní kuchyni, kam jsme začlenili kvalitní spotřebiče značek Bauknecht nebo Liebherr.

Hrnce, pánve a další kuchyňské potřeby najdou místo v množství úložných skříněk a polic ke kterým jsme na poslední chvíli přidali roletovou skříňku se zásuvkami pro ukrytí kávovaru a dalších spotřebičů denního užívání. Pouhým otočením od varného centra s neviditelnou digestoří se paní domu může postarat také o špinavé prádlo. Vestavnou pračku má totiž po ruce hned pod elektrickou troubou. Snadnou údržbu nových místností zajišťuje kvalitní vinylová podlaha v klikovém provedení.

FOTOGALERIE / PO

FOTOGALERIE / PŘED