Děti odrostly, ale interiér zůstal v plenkách. Pár let od nastěhování do moderního bungalovu v Podbeskydí si mladá rodina začala uvědomovat, že srdce jejich domova nebije úplně naplno. Nejpalčivějším problémem v domě byla nevhodně navržená a přehlcená kuchyně. Potřebnou náladu pro oblíbené čtení navíc nedokázal navodit sousedící obývací pokoj, kterému dominovala dráždivě červená výmalba komína a stěny za televizí.

Světlá keramická dlažba mě již během první návštěvy kousla do oka. V mysli jsem měla něco jiného, “teplejšího”.  S majiteli jsem proto konzultovala možnost obměny podlahové krytiny. Návrh nákladnější polyuretanové lité podlahy Flode Uno dostal k mému potěšení zelenou. Krásná bezespará podlaha je skvostem a do puntíku splňuje očekávání – dokonale rozvádí teplo z podlahového vytápění, je pružná a paní Dagmar nebude škádlit při úklidu.

Společný prostor jsem nechtěla oblékat do velkého kontrastu. Nová kuchyňská linka byla koncipována s ohledem na ergonomii i estetiku. Klienti s malými dětmi jsou vždy varovným signálem pro lesklé materiály. Tentokráte jsem se však rozhodla zariskovat. Skříňky v bílém lesku se šedou pracovní deskou a podlahou hrají šmrncovní baladu, která společně s vůněmi z připravovaných dobrot často zláká zbytek rodiny ke společnému posezení u nového kuchyňského ostrůvku. Čas od času paní Dagmar zabrousí do kuchařek se staročeskými recepty se kterými jí pomůže nová vestavná elektrická trouba naproti ostrůvku.

V linii navazuje na kuchyni televizní stěna. Původní základnu jsme vylepšili osvětlenou galerijní sestavou s policemi ve stejném dřevodekoru. Zadní stěna sestavy byla zkrášlena tapetou z kolekce Unplugged od Grandeco. Pocit útulna v obývacím pokoji navozuje zemitý kamenný obklad komína i galerie krajinek a upomínkových předmětů na hranolech z masivu.

Přáním vlastníků bylo vytvoření zázemí pro děti. Dočasné řešení obou pokojíků přestalo po několika letech oběma sourozencům vyhovovat. Starší Terezka je čerstvou vysokoškolačkou a během návštěv rodiny potřebuje klid na učení. To čtyřletý Jeník je pravý opak, opravdové “živé stříbro”. Oba pokoje jsme proto dětem prohodili.

Ve větší místnosti najde útočiště rytíř Jeník se všemi hračkami i meči, pro které byl ušit speciální vak. Úkryt najde malý nebojsa v dětském hradu s patrovou postelí a na míru šitými barevnými kapsáři. Na věšení obrázků a jeho malůvek slouží originální galerie ze šatních ramínek. Pod látkový pinboard vedle stěny z autíček časem přibude i stůl na psaní domácích úkolů. Do pokoje Terezky jsem narýsovala geometrickou eleganci. K úložné sestavě nábytku byly dodány ručně zhotovené nástěnky a hodiny. Barevná obdélníková výmalba podtrhuje celý koncept, přičemž konečný vizuál budí dojem celistvosti a souladu s vestavnými skříňkami.

FOTOGALERIE / PO

FOTOGALERIE / PŘED