Jirka s Vojtou se podobají jako vejce vejci. Pro návštěvy jsou rozpoznatelní snad jen podle drobných šrámů, které nachytají během svých rošťáren. Mamince Gabce tak při denním nasazení s pěti chlapy v domácnosti nezbývalo mnoho času na přemýšlení o budoucí podobě dětského pokojíčku. Důvěru fajn rodinky z roubenky vysoko nad Třincem jsem se proto rozhodla oplatit pokojem, který všechny hračky “srovná do latě”.

Provizorium v podkroví domu plně využíval pouze Péťa, jenž se na společný pokoj těšil snad ještě víc než malí bráškové. Prostoru na hraní měli kluci skoro jako v tělocvičně – všechna auta, bagry nebo deskové stolní hry ale nebylo kam uložit. Základ místnosti byl jasně daný. Masivní dřevěná podlaha a palubkové podbití střechy vtisklo pokoji charakter, který potřeboval rozveselit nábytkem ve světlejších dekorech. Při stavbě domu si majitelé nechali zadní vrátka a do místnosti vybudovali dva vstupy. Chalupa plná malých i velkých chlapáků však bez princezny už další členění potřebovat nebude.

Zaslepením dveří jsem získala prostor pro návrh multifunkční dětské patrové postele. Kluci budou spát pospolu a ze shora bude “šéfovat” Péťa, který má na spaní i hraní celou horní palubu s extra místem nad vestavěnou skříní a originálním plůtkem z masivu. Netradiční kombinaci barevného lamina a masivu najdeme také pod velitelským můstkem. Bezpečnostní zábrany na postel, rostoucí lamelové stoly nebo policový díl byly na přání vyrobeny ze dřeva pocházejícího z okolních lesů. Musím přiznat, že se mi surový materiál v prostoru moc zalíbil.

Problém s nedostatkem úložného prostoru nebyl žádný bolehlav. Řekla jsem si, že šikmé stěny pod střechou jsou dobré leda na otlučení hlavy. Hravá úložná sestava po snížených stranách pokoje tak rozmázla dvě mouchy jednou ranou. Kluci takřka nepřišli o žádné místo a už během focení svištěli pokojem jako tryskáče. Svou obratnost a sílu mohou chlapci cvičit díky tatínkem svařené konstrukci na které je zavěšen boxovací pytel a dětská síť na šplhání. Po aktivitách venku nebo doma přijde vhod klidová zóna pokoje. Na modrý, na míru střižený koberec jsme položili dva obří polštáře značky Beanbag, z jejichž pohodlí může celá rodina sledovat oblíbené pohádky před odchodem na kutě.

FOTOGALERIE / PO

FOTOGALERIE / PŘED