Prostorná sedačka a obývací stěna. Tradičním zařízením je vybaveno snad 99% českých domácností. Ani jednu z těchto věcí však neměl obývací pokoj v klasické panelákové zástavbě v centru Třince. Přes palčivý pohled na centrum své domácnosti ve stylu “asociál”  se již nedokázali přenést mladí majitelé. Ve svém bytě si přáli vytvořit prostor, který již při překročení prahu ovine pohodlím každou návštěvu.

Z původního vybavení nezůstalo vůbec nic, mé plánování začalo s čistým prostorem obdélníkové dispozice. Klíčovým požadavkem Jakuba a Sabiny bylo přenést do místnosti barevné ladění ze sousedící kuchyně. Přes pracovní vytížení páru jsme stihli navštívit několik vzorkových prodejen. Vytoužený vinyl na podlahu v industriálním dekoru jsme však objevili snad po měsíci pátrání. Podlaha byla katalyzátorem pro zbytek realizace návrhu interiéru – odtud vše běželo jako na drátkách.

Kontrastní sestava polic a skříněk v oranžovo-šedé kombinaci lamina si díky precizní práci stolaře sedla na centimetr pod nový podhled ze sádrokartonu. Dva okruhy bodového osvětlení manželé využijí podle aktuální nálady i potřeby. Strategicky nejvhodnějším umístěním nové sedačky Phase bylo co nejdále od vstupních dveří v komunikačně-relaxační zóně. Sledování nové velkoplošné televize nebude rušit ani to nejostřejší sluníčko. Nežádoucí venkovní světlo pohltí variabilní žaluzie plisé s pomocí elegantní japonské posuvné stěny v polo-průsvitném provedení. Jako třešničku celé rekonstrukce jsme na stěnu zavěsili dva obrazy originální produkce.

FOTOGALERIE / PO

FOTOGALERIE / PŘED