Na oko krásný, ale po ochutnání nezahřeje. Interiér jako studená polévka bývá stále nešvarem mnoha novostaveb. Dvougenerační rodinný dům, oddělený parkovacím stáním a venkovní terasou, nezůstal uvízlý v moderní šedi dlouho. Neuběhl ani rok od dokončení stavby co mi zavrněl mobil a na druhém konci se ozval hlas paní Kateřiny. Pár minutek cesty z Frýdku-Místku na mě čekal krásný dům se všemi atributy kvalitního bydlení.

Dřevo, kov, sklo a opravdu hooodně šedé. Pro příznivce minimalismu ideální hnízdečko, pro mladou pětičlennou rodinku trošičku splín. Dala jsem si za úkol prostor rozveselit, ale nenuceně a moderně. Šedou výmalbu, podlahu i dveře jsem se rozhodla podpořit doplňky s barevnými akcenty tealově modré a zlaté. S ohledem na stávající zařízení domu jsem chtěla, aby místnosti měly jako poznávací značku skandinávský styl se zlatou tečkou.

Jako živá voda jsou pro moderní koženou sedačku dekorativní polštáře ušité na míru podle vlastního nápadu. Z lovu na doplňky ve Spojených státech jsem navíc ukořistila ten nejjemnější přehoz na pohovku v šedobílé z dílny módního návrháře Issaca Mizrahi. Stojací lampa na “trojnožce”, látkový obraz na dělící příčce a texturově svobodný koberec  z Turecka umocňují zútulněnou atmosféru obývacího pokoje.

Střet lité podlahy Flode s orientálním vzorem koberce mají majitelé pod nohama také v ložnici, kde jsem navíc rozšířila výběr polštářků a prázdný prostor nad čelem postele zacelil originální Wall Art. Planá stěna mi “nechutnala” ani v jídelně. Pestřejší pohled nabízí nová geometrická výmalba a do zlata čalouněný čtverec. Fádní dojem z propojovací chodby odbourala tématická nástěnná galerie, která bude doplněna o ty nejusměvavější klenoty z rodinného fotoalba.

Plné auto krabic s doplňky jsme vyložili také “na vejmínku” u maminky paní Kateřiny. Drobné prohřešky designu jsem v obývací část eliminovala sety nových koberců a obrazů. Propojovacím prvkem na paletě barev jsou polštáře, které vzhledem k charakteru místnosti hrají spíše neutrální part. Klíčovým elementem je luxusní zelené “Egg” křeslo se čtecí lampou, které estetikou i funkcí otáčení zaujala hlavně vnoučata. Já jen budu doufat, aby to nová dekorativní váza a designové hodiny Nomon během hlídání u babičky přežily bez úhony… :-)

FOTOGALERIE / PO – ČÁST MLADÁ RODINA

FOTOGALERIE / PŘED – ČÁST MLADÁ RODINA

FOTOGALERIE / PO – ČÁST MAMINKA

FOTOGALERIE / PŘED – ČÁST MAMINKA