Obdélníková nudle, tři dětičky, žirafa a dva nádherné pokojíčky. Protagonisté další epizody pokračování proměny rodinného domu předměstí Frýdku-Místku byli známi, na mě zbývalo narýsovat její scénář.

Zachytit jsem se mohla o půdorysné řešení místnosti se dvěma samostatnými vstupy. Stejně jako v projektu dvoupokojíčku Filipa a Elly mysleli rodiče už při stavbě domu na budoucí změnu dispozice, čímž trošičku ulevili mým mozkovým závitům. Prostor podobných rozměrů jsem však tentokráte musela navrhnout hned pro trojlístek malých sourozenců a přitom myslet i na jejich současné či budoucí kamarády.

Prakticky se místnost povedlo velmi dobře využít. Provizorní závěs nahradila multifunkční skříň na míru s hromadou úložných prostor. Barevně jsem udržela mix šedé a dřevodekoru, který se prolíná celým domem. Do pokojíku dvouletého Mikuláška jsem si troufla přimíchat akcentní oranžovou a holkám nechala vyrobit šatní dveře a desku společného pracovního stolu z bílého lamina.

Složitější schéma patrové postele s přistýlkou a peřináčem se na jedničku podařilo zrealizovat v truhlářské dílně LR. Bětka s Julčou tak na několik let budou mít každá svůj vlastní kousek soukromíčka. Největší neplechu v pokojíku nadělalo stěhování dvoumetrové žirafy. Neposlušnost vlastností nátěrů naštěstí zkrotil náš pan malíř, díky němuž je fialová žirafí slečna oděna speciální magnetickou barvou. Svou čtyřnohou kamarádku mohou holky krmit mrkvičkou, navléct jí magnetkové korálky nebo speciálními omyvatelnými fixkami přimalovat třeba papuče.

Pod doplňky do dětského pokoje vždy ráda připojím svůj podpis. Žluté polštáře s nosorožci, jedinečné tužkovníky, veselé barevné krabice i stuhovou nástěnku jsem pro holky vyrobila na míru jejich pastelkově-neutrálnímu ladění pokojíčku. Na dotek příjemnou litou podlahu Flode opticky rozveselí vázaný koberec z Turecka. Roky kreslení i domácích úkolů bez potíží absorbují rostoucí židle kvalitní německé výroby.

Pro Mikuláše jsou školní povinnosti ještě daleko za plotem.  Jeho část dvoupokojíku pro rozvoj dětských fantazií hravě postačí. Hrošík pod oknem na malůvky, originální dětský koberec značky Brink & Campman na stavebnice a úložné koše s motivem autíček jsou jen začátek. Nad zakázkovou postel s přistýlkou a oranžovými truhlíky na hračky jsme zavěsili svítící sádrový majáček a velrybu, která připlula na plátno pod mým štětcem v ateliéru. Jako podklad pro její nekonečné toulky oceánem poslouží modrá tapeta, sousedící stěnu zdobí tapeta LAVMI s jednoduchým leč inspirativním vzorem.

FOTOGALERIE / PO

FOTOGALERIE / PŘED