Použitelná, s několika bolístkami a o špetku hezčí v přítmí. Potřeba rekonstrukce koupelny ještě zesílila po úpravách několika místností bytu mladé rodinky ze Slezské Ostravy. Koupelna pro všechny a na všechno! Toto heslo jsem razila od prvních představ na vybudování nových rodinných lázní.

S myšlenkami z mých návrhů se majitelé velmi rychle ztotožnili. Důvěra klientů je vždy velkým závazkem, zároveň mě však napumpuje energií. Rozbouraná koupelna ovlivní běžný denní rytmus daleko více než jakákoli jiná renovace. Koordinace prací a dodávek materiálů byla pro omezení chodu tříčlenné domácnosti naprosto stěžejní.

Rohové vany, která během let vyšla z koupelnové módy, jsme se zbavili. Pro klidnou relaxační koupel po práci i vodní bitvy dvouletého Matýska s hračkami jsem vybrala klasický tvar vany z kolekce Ravak. Vyzdívku s elegantním obkladem Charme (Rako) jsem protáhla i do sprchy, která je díky zděnému sedátku opravdové unikum. Sedátko a s ním i prostornější sprcha naplní očistné rituály svobodou, což samotná sprchová vanička o rozměru 80x80cm svému uživateli nenabídne.

Detail mozaikového obkladu ze sprchy kolekce Marazzi – Lithos se opakuje i v protějším “rohu” u závěsného klozetu s Geberitem. I s tím největším prádlem si poradí výkonný komín sestavený z pračky, sušičky a skříně na míru s výsuvným košem na špinavé prádlo. Přírodní element a kousíček sebe jsem do koupelny vtiskla vybranými doplňky. Bambusová stolička, provazový nápis “Relax” vlastní výroby a koberečky působící jako mechové paloučky dodávají koupelně hrst útulna a pohodlí.

FOTOGALERIE / PO

FOTOGALERIE / PŘED