Seskok padákem bez salta si skoro nedokážu představit. Zato každá realizace interiéru bez kotrmelců je pro mě požehnáním. Přízemní rodinný dům ve Frenštátě pod Radhoštěm ale zrovna nebyl ten případ. Mladý pár, který  mne pro spolupráci oslovil, nejprve potrápil jejich developer a poté trošku i samotný život. Partneři se rozešli a já málem zůstala viset uprostřed rozpracovaného projektu. Stavba naštěstí neosiřela nadlouho. Zásluhou rodičů majitelky se brzy našel nájemce, který měl zájem v projektu pokračovat.

Po “druhé” první schůzce s novým klientem jsem měla tušení, že se spolupráce obejde bez další dávky seskokového adrenalinu. Návrhy, upravené na míru panu Zbyňkovi, začaly klíčit do reálných obrysů velmi rychle. Až na koupelnu dodanou developerem se od předsíně do ložnice musel zařídit téměř každý kout domku.

Čistý, klidný interiér a s přírodními motivy. Skoro tak jako u vody na rybách, kde to pan Zbyněk má tolik rád. Pro realizaci svého plánu jsem se obrátila na své prověřené dodavatele. Největší oříšek čekal na pana tapetáře. Až na koupelnu a toaletu bylo potřeba do tapet Innocence by Graham & Brown  obléknout stěny všech místností. Radost mi udělal i výsledný efekt tapetového “půlkruhu” v obývacím pokoji, který byl předlohou pro atypickou televizní stěnu.

Jednoduché linie kuchyně v kombinaci bílého lesku a jasanu působí v prostoru až neviditelně a přitom s kvalitními spotřebiči dokáží velké kulinářské dobroty.  Jemnou eleganci podtrhuje skleněný obklad za kuchyňskou linkou u varného centra. Šplíchance a nečistoty z vaření tak jedním šmahem ze skla zmizí. K servírování jednohubek je připraven barový pultík, na rodinné obědy pak korpulentní jídelní stůl na jehož výrobě si dalo záležet Truhlářství LR.  Do zbylé společenské části domu se šikovně vešla odlehčená sedací souprava Phase bez područek, na míru střižený koberec s patrovým stolkem a úložný taburet. Během slunných dnů odvede skvělou službu zastínění římskými roletkami i nastavitelné žaluzie plissé.

Chlapy z truhlárny řádně zaměstnalo stěhování a montáž šatních skříní v předsíni a ložnici. Vstupní místnost díky sestavě s integrovaným botníkem a policemi nemůže být praktičtější. Kulaté věšáčky z Fléru a tapeta Innocence ostré rysy nábytku opticky změkčují. Maximum pohodlí i úložného prostoru najde pan Zbyněk v ložnici. Do menšího prostoru se až po strop podařilo vměstnat skříň, šuplíkovou komodu i “levitující” postel.  Blackout temnící závěsy zajistí nerušené víkendové lenošení. Mimo rybářskou sezónu samozřejmě…

FOTOGALERIE / PO

FOTOGALERIE / PŘED