Dva nesnadné úkoly. Překonat tvrz z nábytku a vtisknout bydlení styl. Výživná designová “kovbojka” mě vyzvala v přízemním bytě na okraji Havířova. Zvelebení domova mi do rukou svěřila paní Martina – pohotová mamča, kterou trápilo pár interiérových bolístek. Odpověď na chybějící úložné prostory jí nepomohly najít ani nákupy v obchodech s nábytkem, ani zánovní skříně od truhláře v předsíni. Stržení dočasné náplasti bylo nevyhnutelné. Za dětským pokojem, přesluhující kuchyní i ložnicí spojenou s obýváčkem bylo potřeba udělat pomyslnou tlustou čáru a začít od nuly.

Celou realizaci návrhu se podařilo náramně sladit s termínem dovolené investorů. Pro mě i klienty ideální konstelace. Jako dočasné překladiště byl využit obývací pokoj s ložnicí a lodžií. Čistý prostor umožnil hladký průběh úprav rozvodů elektřiny v dětském pokoji a kuchyni. Strašák rekonstrukcí v podobě zpoždění zůstal zalezlý i při malování a pokládce podlahy Gerflor, která v pokojíku nahradila starý dětský koberec s motivem myší sýrové nory a zároveň krásně překryla původní parkety.

Studovat a relaxovat. Dvě činnosti, které student-tenista bude mít jistě v malíku. Proto jsem nový dětský pokoj koncipovala do dvou účelných zón. Zvýšená postel na míru se povedla. Nabízí jak pohodlné sledování televize tak úložné prostory se šuplíky v “podpalubí”. Chlapecký ráz pokoji dodává tapeta s industriálním motivem Exposed Warehouse z produkce firmy Grandeco. Jednoduché a funkční řešení pro občasné přespání starší ségry nebo kamarádů nabídne rozkládací pohovka z IKEA, nad kterou byla zavěšena prosklená vitrína na odiv tenisových trofejí.  Prostorný pracovní stůl je přes uličku. Drobný deficit denního světla při plnění školních povinností srovná bodové stropní osvětlení a ohebná stolní lampička.

Připravit svačinku po tréninku i rodinný oběd o pěti chodech zvládne paní Martina v nové moderní kuchyni. Najde v ní vše co si přála. Elegantní vzhled v bílém lesku se snoubí s praktičností. Přednostmi kuchyně na míru je konfigurace úložných systémů a skříněk, které se skoro na fous dotýkají stropu. Odtah par a odéru z vaření pohltí podstavná digestoř Faber a zdatným pomocníkem v kuchyni bude také kvalitní trouba a myčka nádobí. Rodinné stolování vyřešila svým kulatým stolem IKEA. Původ ve Skandinávii má i kvarteto židlí, které jsem nově ušitými potahy převlékla do výraznější červené.

Asi nejtvrdší oříšek při navrhování byl společný prostor ložnice a obývacího pokoje. Sny o “neviditelné” výklopné posteli jsem majitelce rozprášila praktičtějším řešením, které reagovalo na potřebu dodatečných úložných prostor. Celý systém z bílého lesku opticky prostoru neškodí, nebrání průchodu do lodžie a postel krásně zaplula za pohovku.

Nejen ke společným chvílím u rodinného sledování televize přijdou vhod taburety. Dva čalouněné sedáky uschovají nepotřebné a při početnější návštěvě poskytnou dodatečné sezení. Čistě a funkčně řešený interiér má i svůj osobní koutek. Věřím, že každá návštěva se zastaví u rodinné galerie z masivních desek, kterou zvýrazňuje červená texturovaná tapeta. A konverzace v příjemném prostředí může začít.

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED