Kamera …. jede, akce! Nebojte, nejsem žádnou novou hvězdou televizního pořadu o bydlení. Zato čerstvě plnoletou Bětku možná ve světě televizního šoubyznysu čeká důležitá úloha. Líčení a make up art je jednou z hlavních zálib studentky z Frýdku-Místku. Pro ni jsem měla z pokojíku “splácaného” z kusového nábytku vytvořit inspirativní a funkční prostor, který by poodhalil její životní radost a potenciál. 

Trošku nudnou cimru sužovaly stejné neduhy jako pokoj Alžbětiny starší ségry, Lucie. Prostor v podkroví s podobnými parametry  jsem měla omrknutý už z realizace pokoje u Lucky, proto jsem věděla, co na mě za dveřmi číslo 2 čeká. Krom rozpočtu na rekonstrukci jsem musela dodržet ještě další přání Bětčiných rodičů – zachovat stávající postel z masivu. Výzva přijata! Tohle zvládnu i bez líčení. 

Tupé úhly střešních šikmin jsem se rozhodla přerýsovat geometrickými prvky v interiéru. Trojúhelníková antracitově černá tapeta, pracovní stůl s ukrytým peřináčem na míru nebo zakázkové pětiúhlé zrcadlo jsou fokálními perličkami interiéru, které oko návštěvníka upoutají na první pohled.  I přes Bětčino přání temnějších odstínů jsme pro její maskérnu sáhli po pudrově růžové tapetě. Líbí se. Nástěnné osvětlení se třemi bodovými žárovkami nad toaletním stolkem prozáří její vizážistický koutek dokonalou uměleckou atmosférou. 

Tu a tam přehnaný shopping oblečení pokoj rozhodně nezaskočí. Prostorná šatní skříň s množstvím šuplíků na kožených úchytkách na míru ubytují nejen nákupní tašky, ale kompletní módní repertoár mladé slečny. Jednoduchý tyčový věšák na oblečení mezi skříní a stěnou přijde tuze vhod oblíbeným či sezónním kouskům. Nástěnné zrcadlo Bětka jistě promrkne pokaždé než z hnízda vyrazí za svou partou. Kdo ví, třeba si ze společné akce přinese další korálek na jutovou provázkovou nástěnku v podobě vstupenky, letenky nebo rozverné fotky s kamarádkami.

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED