To je místa! Vždyť ono se to nějak vyloupne…  Povýšení bydlení na větší rodinný dům získávají majitelé soukromí, svobodu a prostor navíc. Ten ale ukrývá svá specifika. O trampotách s dotažením interiéru své novostavby se přesvědčila rodina lékařů z obvodu Ostrava Proskovice, kterou jsem s mým zápisníkem a metrem vyrazila designově “vyšetřit”.

Okamžité odhalení. Tak rychle jako u Matoušků jsem se k jádru problému zřejmě nedostala. Pár vteřin od otevření dveří a docvaklo mi, kde rodinu tlačí pata. Ta potíž byla docela prozaická. Při zouvání mi bylo jasné, že své botky zkrátka nemám kde zaparkovat. Sériově vyráběný nábytek kapacitně zcela nestíhal  a vstupní předsíň tak plnila svou funkci maximálně z patnácti procent. Svíravý nedostatek úložných prostor na mě čekal i v prostoru šatny. Nábytek z IKEA dokáže mnohdy odvést velmi dobrou službu. V tomto případě však starší korpusy skříní musely kapitulovat.

Už první střípky nápadů mě utvrdily v tom, že prostor vstupní chodby nechci opticky škrtit výmalbou. Zato na monstrózní šatní úložné sestavě jsem se barevně vyřádila. Tak pestrou kombinaci dekorů mívají na truhlářské dílně zřídka. Kvarteto – camel, kamenná šedá, sametově žlutá a jasně šedá vybarvila čtyři metry plných poliček, šuplíků a tajných botníků s mřížkou pro obuv mimo sezónu.

Geometrické tvary oživily jedinečné kožené úchytky na nábytek a tapeta Lavmi s přírodním motivem. Ta byla krom pustého prostoru pod oknem aplikována i na stěnu za praktický kovový botník. Párů, které jsou momentálně IN, se do dvou komínových botníků s integrovaným odkapávačem vejde na tři desítky. Nejen navštěvující babičky a dědečkové ocení služby pohodlné skříňkové lavice čalouněné hravou látkou z nizozemské produkce Eijffinger.

Habaděj užitečností nabízí i proměněná  šatna  pro dospěláky. Nepostradatelné poličky, přihrádky, atypické prosklené šuplíky nebo závěsné šatní organizéry zajistí přehlednost a snadné ukládání. Splněným přáním klientky je výsuvná šperkovnice, která byla stejně jako zbytek šatny oděna do jemných dekorů champagne a latté. Ani dostatek světelných zdrojů v šatně mě neodradil od využití doplňkového LED podsvícení skříní. Nízká intenzita světla zajistí to, že i přes jejich rozsvícení bude každý příchod z noční směny partnerem tolerován.

FOTOGALERIE/ PO

FOTOGALERIE/ PŘED