Jak oddělit dětské a dospělácké sny? K probuzení interiéru vždycky pomůže špetka fantazie. Po obýváku a koupelně uzrál v ostravském bytě nad Bazaly čas pro další etapu rekonstrukce. Tentokráte jsem měla dát do pucu dva pokoje, které oproti zbytku bytu funkčně i esteticky pokulhávaly. Postýlka ve stísněném prostoru a k tomu dětská herna bez hranic byly pro rodiče Matyho jasnými signály pro změnu. Dvouletého divocha bylo nutné vypustit do vlastního výběhu.

Co nejlevněji. Jednoduchá věta, při plánování interiéru ale ukrutný protivník. Během let jsem naštěstí zjistila, že pracovat lze i s přikrčeným rozpočtem. Jelikož budoucí plány rodiny směřují k vysněnému domečku, chtěla jsem základ dětského pokoje ukotvit už do současného bydlení. Nejdražší položkou v budoucím království prince Matěje byla postel s úložným prostorem na míru. Palanda se šuplaty, přihrádkami a skříňkou v barevném provedení z lamina bude účelně sloužit řadu let.

Do výrobních výkresů jsem truhlářství Lukáše Rašky zadala i jednoduchou, zato nepřehlédnutelnou knihovnu ve tvaru písmene “M”. Ještě chvíli potrvá než Maty na oblíbenou pohádku dosáhne, zato z kaskádových boxů už může hračky směle rabovat. Dětský stolek se židličkou za pár stovek splní při malování nebo skládání lega hravě svou dočasnou povinnost. Úsporné je rovněž řešení úložných prostor. Díky výrazným úchytkám z masivu by skoro nikdo nepoznal, že skladmistrem v pokoji je levná skříň z IKEA.

V barvách a tvarech jsem se při navrhování pokojíčku nedržela zkrátka. K rozvoji Matýskova důvtipu pomůže chytrý koberec, hvězdicové předložky i nahusto sázený les trojúhelníků zelených samolepek. Prostor za postelí jsem vymezila šedým trianglem, který je našponovaný jako lodní plachta. Tu správnou náladu na spinkání dodá pokojíku zastínění se závěsem, římská roleta i kulaté regulovatelné svítidlo.

Na realizaci ložnice jsem s Kubou a Gabkou byla domluvena dlouho dopředu. I proto se neobjevil sebemenší zádrhel. Nalepit romantickou tapetu s květinovým vzorem a jemným odstínem vymezit prostor postele dovedl k dokonalosti malíř Martin. O nákup i složení ložnicové sestavy ze série Hemnes se přihlásil pan domácí a doplňky s dekoracemi jsem doručila osobně. Po finálním dekorování jsem žasla nad tím jak keramické úchytky a nažluto stříknuté zrcadlo dokáží změnit náladu v pokoji a splnit sny o ložnici i dospělým.

FOTOGALERIE POKOJÍČEK / PO

FOTOGALERIE POKOJÍČEK / PŘED

FOTOGALERIE LOŽNICE/ PO

FOTOGALERIE LOŽNICE/ PŘED